Opel confirmă noul Astra și noul Corsa: patru modele noi până în 2030

Publicat luni, 08.06.2026 17:15 de Silvian Irimia

Următoarea generație a modelului Opel Astra, construită pe noua platformă Stellantis STLA ONE, va fi produsă la uzina Opel din Rüsselsheim. Potrivit declarațiilor făcute de directorul general Opel, Florian Huettl, în cadrul Stellantis Investor Day, producătorul german intenționează să lanseze cel puțin 4 modele noi până în 2030.

Printre acestea se numără noile generații Opel Astra și Opel Corsa, precum și noul SUV din segmentul C dezvoltat în parteneriat cu Leapmotor. În paralel, Opel va continua să investească și în modelele existente din portofoliu.

Prin această investiție și alte proiecte aflate deja în desfășurare, investițiile totale ale Opel și Stellantis în Germania vor depăși un miliard de euro până în 2030.

În prezent, compania construiește noul sediu global grEEn-campus din Rüsselsheim, un complex modern bazat pe materiale sustenabile, energie solară și sisteme geotermale.

La fel ca viitorul Astra, noua generație Opel Corsa va utiliza platforma STLA ONE și va continua procesul de democratizare a mobilității electrice.

via Opel

  • nsrei, luni, 08.06.2026 22:26

    Auziti voi democratizare... Mai sunt 2 zile și vine tesla. Aia au democratizat ceva, urmați de dictatura chineză. Opel aka Stelantis doar mimează. Înainte de Ford am avut un Opel Astra h 1.4 benzina. Un autovehicul fără sare și piper , cam incomoda și leneșă dar macar aproximativ fiabila și mai important destul de ieftina. Ceea ce nici măcar nu mai poți spune despre Opel in ziua de azi. Rușine. Ce a fost Opel și ce a ajuns. Un kadet GSI ar da fum la pocnitorile din ziua de azi. Mă refer in special la minunatul motor 1.2 puretech. Prietenii știu de ce.

  • f, marţi, 09.06.2026 12:27

    Am condus 1.0 tsi 95 cp pe o Ibiza si 1.2 100 cp pe Corsa facelift (si manual si automat). Chiar daca 3 cilindri raman 3 cilindri, mai ales la ralanty, motorul Opel este peste 1.0 de la VW in opinia mea. Or veni ele electricele dar mai bine mai puneau un cilindru in plus ca la cat costa acum o masina noua, 500-1000 euro in plus, ce mai conta. Apoi, daca la manuala iti controlezi tu turatia, la automata, producatorii au tendinta sa le tina subturate. Fiind motoare mici si masinile izolate binisor, mai asculti si un radio, un sofer de toata ziua nu sesizeaza dar daca ai un pic de pasiune in tine, simti ca parca se rupe ceva si in masina dar si in tine la turatiile alea mici. Dar, una peste alta, se conduc mai bine decat ai anticipa gandindu-te ca ai doar 3 cilindri fata de 4.

  • @nsrei, miercuri, 10.06.2026 12:01

    motorul 1.2 actual de la stellantis (cu denumire anterioara puretech) a trecut prin niste imbunatatiri capitale si acum chiar e greu sa-i mai gasesti bube. in fine, azi zici ca ar trebui sa ti se livreze testa. te inteleg daca cateva zile nu mai apari pe aici, o sa fii ocupat cu descoperirea si configurarea masinii, dar dupa aia trebuie sa vii aici cu impresii la cald.

  • Gogu, joi, 11.06.2026 17:45

    Adica Astra este Peugeot 208 si Mokka Citroen C3 Aircross. Cam atata pot.