
MINI Coupe
Bomba atomică
Mini a lansat în producţia de serie un model pe care l-am putut admira iniţial doar drept concept la un salon auto. Mini Coupe arăta atât de bine, încât oficialii mărcii nu au rezistat şi l-au oferit publicului larg. Şi bine au făcut, pentru că Mini este o marcă care face nebunii! Iar noul Coupe va deveni noua vedetă. Pentru că arată incredibil de dinamic şi întoarce absolut toate capetele de pe strada.
Citeste si
-
4.1/5Automarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
4.4/5Am călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
4.1/5Skoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
4.2/5Chery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot -
4.1/5Am testat Subaru Crosstrek, echipat cu pachetul 4Wild. Un pachet care nu face altceva decât să îi accentueze abilitățile în off-road. Avem pentru tine și un video. Citeste tot
-
mog, miercuri, 19.10.2011 15:15@ cel de mai sus
e amuzant cum dai etalon de comparatie masini renault, in postul tau, de parca alte masini nu exista. rivali pt mini din test drive sunt doar clio rs, citroen ds3, corsa opc, polo gti, ibiza sc cupra si fiesta st. (sper ca n am uitat nici una)
-
mog, miercuri, 19.10.2011 15:17a, mai e si yaris ts..daca or mai face si generatia noua.
.....
-
Carlos, miercuri, 19.10.2011 16:17@andrey11
laguna si megane sunt cu totul alte clase... sunt niste masini f echilibrate... scrii aiurea... aici se discuta de mini cooper s... ce se intampla? esti frustrat ca ti-au dat-o in posturi anterioare fanii renault?
-
antonny, miercuri, 19.10.2011 20:14****
Bun titlu ales ""Bomba atomica "
-
--Diesel-Power---ANDREI--, miercuri, 19.10.2011 21:18intr-adevar all-rounder....:)
masina imi place, nota este ~corecta, notarea la Performante evident nu am inteles-o(din moment ce nu aveti cu cine s-o comparati si sa iasa mai slaba de ce a primit totusi 9/10?)... PS: @Dragos cuplul maxim este de 260nm nu de 240nm cum scrie in tabelul cu datele tehnice... nu stiu eu cum e sa atinga cuplul ala constant de la 1730,26 rotatii pe minut dar mai bine nu ma bag ca imi prind urechile... ar trebui sa scrii si tu constaneitatea aia intre x000 si y000rpm intre ce valori ale cuplului ramane.... toate cele bune!
-
andrey11, miercuri, 19.10.2011 23:01@mog, carlos si compania
Invatati sa cititi printre randuri, sau macar incercati sa intelegei logica celor spuse de mine. NU AM COMPARAT Mini cu LAGUNA sau MEGANE, ca masina per total ci am vrut sa evidentiez diferentele dintre o suspensie rigida si una moale, si cele doua masini din grupul Renault mi' au venit in minte, pentru ca ele au cam cele mai moi suspensii(poate fi un avantaj sau dezavantaj, depinde din ce parte privesti lucrurile). @ Carlos: nu stiu cine e frustratul, si ce treaba au fanii renault si posturile anterioare in toata afacerea asta?!
-
@andrey11, miercuri, 19.10.2011 23:49
teoreticieni ca tine sunt multi, sfatul meu e sa conduci megane... suspensia la megane nu e nici moale, nici rigida, e o masina echilibrata cum se spune mai sus... la megane gt line treaba e alta: "suspensia este sportiva" dupa cum scrie si automarket in ultimul test
-
ironR, joi, 20.10.2011 11:42tot mini ramane
poa' sa-i puna motor de 1L si 60CP sau de 5L si 800CP, mini se vinde pt designul lui, in rest suspensia, vizibilitatea si restul nu mai conteaza! E o masina pe care pur si simplu o vrei. Si mie imi place :)
-
momo, vineri, 21.10.2011 16:14
ati putea pune in lista si A1 1.4TFSI la 185CP
-
vlad, vineri, 21.10.2011 20:01Mic si rau
O fi scump, dar factorul de exclusivitate este garantat. Cine se gandeste la masina asta cu siguranta nu l va interesa pretul (primul lucru cu care te intampina renault, cand vrea sa ti vinda o masina: "ia frate de la mine, ca mai ieftin nu gasesti!!!!" ) :)))))))))))))
-
emicald, sâmbătă, 22.10.2011 19:56motor
E interesant cum nimeni nu spune despre problemele de distributie ale acestor motoare facute de BMW... In rest... un breloc de aproape patrujdemii de euro...
Ce pot sa zic...Super tare!!! Masina arata intr-un mare fel , am vazut-o live. Motorul... de provenienta BMW, si asta spune tot. Suspensia rigida nu este neaparat un dezavantaj . Cu toti stim ce inseamna Mini, si mai ales cum se conduce un Mini. Vrei masina confortabila, atunci orienteaza-te spre un Renault Laguna, un C5(nu am in minte nicio masina confortabila din segment cu Mini). Daca vrei un Mini, si pe deasupra coupe, atunci nu cred ca iti doresti suspensii moi precum la Megane spre exemplu.