4.1
de Silvian Irimia, Foto: Leapmotor, marţi, 23 iunie

Atipic

Îmi aduc aminte că acum un an și jumătate făceam cunoștință cu primul model din gama celor de la Leapmotor. Era vorba de cel mai mare „copil” din gama chinezilor, adică C10. Atunci am spus, cumva și într-o joacă, că începe invazia chineză.

De ce în joacă? Pentru că la începutul anului 2025, mărcile chineze din România puteau fi numărate pe degetele de la o singură mână, iar eu nu eram atât de încrezător în ele.

Dar iată că în 18 luni, au ajuns să vină mai mult de 10 mărci din China, iar după ce am ajuns să le testez pe cele mai multe dintre ele, mi-am dat seama că joaca a devenit serioasă.

Dar poate că ar trebui să schimbăm cuvântul acela invazie, pentru că mulți îl asociază cu ceva negativ. Faptul că avem parte de producători noi care îi provoacă pe cei tradiționali nu poate decât să ne bucure.

Spun asta pentru că această competiție va duce la produse mai bune din partea mărcilor auto, iar asta se traduce în mașini mai bune, mai accesibile și mai „croite” pe dorințele clienților. Cel puțin în teorie.

Iată că familia Leapmotor se extinde, cu ce zic ei că ar fi cel mai sportiv și distractiv model disponibil, momentan, în Europa. Acum, să îmi fie cu iertare, nu era nici greu, având în vedere că C10 și B10 sunt două SUV-uri orientate către confort, iar T03 este o mașină de oraș, rivală cu Dacia Spring.

Dar, având în vedere că discutăm despre un hatchback de segment C unde găsim rivali care au un comportament dinamic bun, eram curios să văd cât de bine se descurcă chinezii de la Leapmotor în dezvoltarea unui „baby hot-hatch”.

Așadar, am zburat la Frankfurt, în Germania, în cadrul testelor internaționale, pentru a face cunoștință cu noul B05, acest hatchback cu siluetă de coupe și înălțime de puțin peste 1.5 metri. Un fel de struțo-cămilă care la viața ei a făcut modelling și a arătat că se poate. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video.

PREZENTARE VIDEO CU NOUL LEAPMOTOR B05

  • nsrei, marţi, 23.06.2026 11:20

    mise pare mie dar daca nici asta nu i rotunjoara nu stiu ce sa zic. mai ma gandesc si va transmit gandurile mele mai incolo. Macar pretul pare bun, bateria rezonabila si puterea la fel. Sper ca pe viitor sa vedem o colaborare Stelantis-Leapmotor, fiindca actual modelele stelantis sunt PRAF la capitolele masini electrice. De fapt nu stiu cat va fi colaborare, cat rebranduire directa a modelelor leapmotor sub sigla Peugeot sau Fiat, parca citisem ceva pe undeva

  • un cetatean, marţi, 23.06.2026 11:25

    Spatele de Porsche este de bun augur, cum sta bine unei marci chinezesti, cu olecuta de faruri de Golf 8, dar e ieftin domnule, cemai vrei romane la banii astia ?

  • @cetatean, marţi, 23.06.2026 11:32

    macar o suspensie de porsche sa fi avut ca sa nu fiu carcotas. Dar si asa, am descoperit ca modelul rebranduit va fi Opel , asadar nemtii vor cumpara Opel fabricat in Spania pe platforma chinezeasca. Bineinteles eu daca as fi patriot cum avem noi dacii liberi as cumpara doar Dacia fabricat in Romania ori daca as fi neamt doar Opel hergestellt in Deutschland. Noroc ca nu sunt