Performante

4.0

Așa cum spuneam, B05 vine la pachet cu 218 cai putere și un cuplu motor maxim de 240 Nm. Prin urmare, viteza maximă este de 170 km/h. Cu ajutorul funcției Launch Control, B05 atinge 100 km/h în 6.7 secunde.

Comparativ, Volkswagen ID.3 dezvoltă 190 de cai putere și un cuplu motor maxim de 350 Nm. Așadar, sprintul de la 0 la 100 km/h se face în 8 secunde, iar viteza maximă este de 160 km/h. Kia EV4, indiferent de bateria pe care o alegi, oferă 204 cai putere. Asta înseamnă că viteza maximă este de 170 km/h, iar EV4 are nevoie de 7.4 secunde pentru a atinge 100 km/h.

Peugeot e-308 dezvoltă 156 de cai putere și un cuplu motor maxim de 270 Nm. Prin urmare, poate atinge o viteză maximă de 170 km/h, în timp ce sprintul de la 0 la 100 km/h se realizează în 9.3 secunde.

  • nsrei, marţi, 23.06.2026 11:20

    mise pare mie dar daca nici asta nu i rotunjoara nu stiu ce sa zic. mai ma gandesc si va transmit gandurile mele mai incolo. Macar pretul pare bun, bateria rezonabila si puterea la fel. Sper ca pe viitor sa vedem o colaborare Stelantis-Leapmotor, fiindca actual modelele stelantis sunt PRAF la capitolele masini electrice. De fapt nu stiu cat va fi colaborare, cat rebranduire directa a modelelor leapmotor sub sigla Peugeot sau Fiat, parca citisem ceva pe undeva

  • un cetatean, marţi, 23.06.2026 11:25

    Spatele de Porsche este de bun augur, cum sta bine unei marci chinezesti, cu olecuta de faruri de Golf 8, dar e ieftin domnule, cemai vrei romane la banii astia ?

  • @cetatean, marţi, 23.06.2026 11:32

    macar o suspensie de porsche sa fi avut ca sa nu fiu carcotas. Dar si asa, am descoperit ca modelul rebranduit va fi Opel , asadar nemtii vor cumpara Opel fabricat in Spania pe platforma chinezeasca. Bineinteles eu daca as fi patriot cum avem noi dacii liberi as cumpara doar Dacia fabricat in Romania ori daca as fi neamt doar Opel hergestellt in Deutschland. Noroc ca nu sunt

  • zarnesteanu, marţi, 23.06.2026 15:46

    O masina absolut banala care copiaza elemente de design de la europeni (VW & Porsche) pentru a intra subliminal in constientul cumparatorilor, cu consecinte catastrofale. Chinezii stiu foarte bine ca nu sunt bineveniti nicaieri in lume si folosesc orice cal troian au la indemana pentru a intra pe piata. Productie locala, design copiat, preturi de dumping (ca si coreenii la inceputuri). Dupa ce vor prinde un pic de cheag, vor incepe pretentiile si preturile nesimtite. Din pacate intre timp vor decima producatorii locali, si vor sfarsi prin a le cumpara produsele exact la preturile la care astazi strambam din nas.